Martin - Georg Oscitý sa narodil v roku 1952 v Bratislave, odkiaľ v roku 1968 s rodinou emigroval do Švajčiarska. 
V nemeckom Mníchove, kde žije a pracuje aj dnes ako slobodný umelec, študoval na Akadémii výtvarných umení. 
Je nielen maliar, grafik, ilustrátor, reštaurátor, dizajnér ale aj organizátor krajanského života v Nemecku, predtým vo Švajčiarsku. 
Okrem výtvarného umenia sa venuje aj spevu.

Martin - Georg Oscitý sa narodil v roku 1952 v Bratislave, odkiaľ v roku 1968 s rodinou emigroval do Švajčiarska. V nemeckom Mníchove, kde žije a pracuje aj dnes ako slobodný umelec, študoval na Akadémii výtvarných umení. Je nielen maliar, grafik, ilustrátor, reštaurátor, dizajnér ale aj organizátor krajanského života v Nemecku, predtým vo Švajčiarsku. Okrem výtvarného umenia sa venuje aj spevu.

V roku 2000 založil umelecký smer VISIONART. Spája v ňom estetiku krásy, spiritualitu a kvantovú kozmológiu v podaní starých majstrov. Visionart je plné fantazijných prvkov. Témy, ktoré zobrazuje, sú umením aj posolstvom, víziou i výzvou. Ako hovorí: „ Ľudia sa musia zamyslieť nad hodnotami, ktoré sú trvalé. Umenie má mať nielen estetickú, zábavnú, poučnú a kultúrnu zložku, ale má vplývať na ľudskú dušu a tak sprostredkovávať životnú múdrosť. Vákum nevedomosti, ktoré sa vo svete zväčšuje, treba ekvilibrovať tvorbou hodnôt života.“ Umenie mu to umožňuje!

 

Kontakt

CT GALLERY s.r.o. Bratislava Panská 17, 811 01 Bratislava, Staré mesto. Otvorené od 13.00-18.00, denne, okrem pondelka 00421910345445 ctgallery@hotmail.com